Haber

AK Parti’de 3 dönem kuralı: 196 milletvekili listeden çıktı

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri’ne milletvekili listesinde önemli değişikliklerle girmeye hazırlanıyor.

Yeni Şafak’ın haberine göre 27. dönem milletvekillerinin yüzde 70’i değişiyor. Parti kaynaklarına göre tartışmalı olan 3 dönem kuralı uygulandı ve 196 milletvekili listeden çıkarıldı. Kadın milletvekili adaylarının sayısında da bir önceki döneme göre artış olduğu kaydedildi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, İzmir’de 2. Bölge 1. milletvekili adayı oldu. Listedeki en genç kişi 19 yaşında bir üniversite öğrencisiydi.

Halk TV’de yer alan habere göreEski Rektör Ünsal Ban ile boşanma davasıyla gündeme gelen Zehra Taşkesenlioğlu listede yer almadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun yerine İstanbul’dan aday gösterildi. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in de İstanbul’dan aday gösterildiği belirtildi.

Haber 7’nin haberine göre, Futbolcu Mesut Özil, AK Parti’den milletvekili adayı olacak. 22 Mart’ta futbolu bıraktığını açıklayan 34 yaşındaki Mesut Özil’in İstanbul veya Zonguldak listelerinden milletvekili adayı olacağı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu