Haber

Gaziantep’te karla mücadele sürüyor

GAZİANTEP (İGFA) – Karla mücadelede 35 tuzlama robotu, 20 greyder, 27 kazıcı yükleyici, 18 yükleyici, 20 kamyonet ve 300 işçiyi görevlendiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri, karla mücadele için Şahinbey, Şehitkamil ve Nurdağı’ndaki 88 köye gitti. kar yağışı nedeniyle ulaşım yükü yaşanırken, yollar kardan temizlendi ve tuzlandı. . Ayrıca çevre ilçelerle ulaşımda herhangi bir aksilik yaşanmaması için gruplar buzlanmaya karşı rutin çalışmalarını sürdürüyor.

ŞEHİRDE 450 İŞÇİ KALDIRIM SATIN ALIYOR

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, günün ilk ışıklarıyla birlikte 5 JCB, 22 araç ve 450 çalışanıyla vatandaşların trafikte herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için kaldırımları kar ve buzdan arındırmaya devam ediyor. şehir merkezi.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Dairesi Başkanlığına bağlı gruplar, sokaktaki can dostlarının karda ve soğukta yiyecek bulmakta güçlük çekmemesi için kentteki mevcut 210 beslenme noktasına yemek artıklarından ürettikleri toplam 1 ton yiyeceği bıraktı. Ekipler denetimlerini sürdürürken, eksik buldukları yerlerde çalışma yürütüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu