Haber

Yunanistan’dan gönderilen 5 TIR yardım malzemesi Bolu’dan deprem bölgesine ulaştırılacak

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Bolu’dan bölgeye Yunanistan’dan gönderilen 5 tır yardım malzemesi gönderilecek.

Türk konsolosluk yetkililerinin koordinasyonunda, depremzedelere teslim edilmek üzere Yunan halkı tarafından toplanan gıda, giyecek, maske ve hijyen malzemelerini taşıyan 5 tır Bolu’ya ulaştı.

Yardım malzemeleri afet bölgesine gönderilmek üzere AFAD İl Müdürlüğünün Çivril İlçesindeki deposuna indirildi.

Bölgeye gelen Bolu Valisi Erkan Kılıç, yardımı toplayan Rumlara ve malzemeleri getiren tır şoförlerine teşekkür etti.

Lojistik firmasının sahibi Dimitri Spanos, malzemelerin Yunanistan’ın başkenti Atina’dan geldiğini belirterek, “Battaniye, giysi, hijyen malzemeleri, maske, kişisel bakım ürünleri gibi şeyler var. Bu malzemeleri getirdik. Burada depremzedelere teslim edilecek.” söz konusu.

Türk konsolosluk yetkililerinin yardım malzemelerinin toplanması için Yunan devleti ile birlikte çalıştıklarını kaydeden Spanos, “Ulaşım konusunda da yardımcı olduk. Gönüllü geldik. Yardım kampanyasına Yunan vatandaşları destek verdi.” dedi.

İşbirliği ve dayanışmanın değerine işaret eden Spanos, “Bu bir insani yardım. Biz bunu görevimiz olarak görüyoruz. Biliyoruz ki gelecekte böyle bir duruma düşersek Türkiye de bize bu şekilde destek olur.” terimini kullandı.

posofajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu